Skip to main content

Düzce Arkadaşlık Sitesi

Düzce arkadaşlık sitesi aracılığı ile arkadaş edinebileceğiniz Düzce şehri Ankara ile İstanbul arasında; Ankara’ye 240 km, İstanbul’a 228 km uzaklıktadır. D-100 yolu Düzce’den, TEM Otoyolu da etrafından geçer.

Düzce, Batı Karadeniz sahilinin platosuna yerleşmiştir. Kent Batı’ya Sakarya, Kuzeydoğuya Zonguldak ve Doğu’ya Bolu ile çevrilidir. Doğu ile Batı arasındaki mesafe 23 km, Kuzey ile Güney arasındaki mesafe 20 km’dir. Kuzeybatıdaki Büyük Melen Vadisi ile Karadeniz’e açılıyor. Yakınlarda Abant, Kartalkaya, Yedigöller, Gölcük ve Akçakoca gibi Düzce arkadaşlık sitesi üzerinden edindiğiniz dostunuzla gezebileceğiniz bazı turistik merkezler ve popüler mekanlar bulunmaktadır.

Marmara ikliminin geçiş etkisinin yoğun olarak hissedildiği Düzce’de yazın ortalama sıcaklık 25 derece civarında ve yağışlı mevsim aylarca sürüyor. Bölgede bol yeşillik ortamı sağlayan birçok ağaç türü bulunmaktadır.

Düzce coğrafi konumu itibariyle kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bu nedenle mutfağı, farklı coğrafyalardan menüler içerir. Çoğunlukla Kafkasyalı göçmenlerin ve Doğu Karadeniz’in hakim olduğu bir sofra kültürüne sahiptir. Düzce’de iseniz mutlaka Düzce köftesi, ızgara pirzola, Arnavut usulü kızarmış ciğer ve Çerkez tavuğunu tatmalısınız. Füme balık popüler bir yemektir. Tembel eşin makarnası, mamursa kaşık makarna, hamsili börek, melengüç çiçek tatlısı ve sebzeli omlet yöre mutfağında öne çıkıyor.

Düzce Arkadaşlık Sitesi – Düzce Etkinlikleri

İklim yazları sıcak ve kışları soğuk olmasına rağmen, Batı Karadeniz ve İç Anadolu iklimleri arasında değişmektedir, Düzce arkadaşlık sitesi dostunuzla burayı ziyaret ederken hava koşullarına uygun giyinmenizi tavsiye ederiz. Düzce’deki başlıca tarım ürünleri şunlardır: tütün, mısır buğdayı, fındık ve birçok buğday ve sebze.

Düzce’nin coğrafi konumu doğa tutkunları ve macera arayanlar için çok çekici. Geniş orman alanı, yaylalar, şelaleler, uzun sahil, plajlar, doğal mağaralar, Big Melen nehri üzerinde rafting, Hasanlar Baraj Gölü, 150 çeşit kuşla Efteni Gölü ve 150 çeşit kuş olan Karduz Yaylası’nda Düzce arkadaşlık sitesi üzerinden edindiğiniz dostunuzla yapabileceğiniz yelken, su sporları ve balıkçılık tüm yıl boyunca karla kaplıdır.

Düzce’de Gezilecek Yerler – Düzce Arkadaşlık Sitesi

Tarihi Konuralp Tiyatrosu Düzce Arkadaşlık sitesi arkadaşınızla ziyaret etmenizi tavsiye ettiğğimiz bir diğer yerdir. Düzce’nin tarihi 8 km. Uzağında, ilk yerleşim yerleri M.Ö. 3. yüzyıla kadar gidiyor. M.Ö. 74’e kadar Bilecik, Bolu, Sakarya, Kocaeli’yi içeren Bytinia Devleti’ne ait en önemli şehirlerden biriydi ve Pontus ve sonra Roma İmparatorluğu tarafından fethedildi. Roma döneminde Latin Kültürü’nden etkilenen kent Prusya ve Hipyum adını değiştirdi. Daha sonra Hıristiyanlık şehri etkiledi ve 395 yılında Roma İmparatorluğu’nun ayrılmasından sonra Doğu Roma İmparatorluğu (Bizans İmparatorluğu) tarafından kontrol edildi.

Osman Gazi komutanlarından Konuralp Bey’e Düzce’yi ve çevresini Osmanlı topraklarına fethetmesi emredildi. 14. yüzyılda Bizanslılara karşı yapılan bir savaştan sonra Düzbazaarı (Düzce) ve Roma Prusyalarını ele geçirdi. Düzce’deki ilk Osmanlı yöneticileri Konuralp Bey, Sungur Bey, Şemsi Bey ve Gündüz Alp’ti. 16. yüzyılın sonlarında köylüler bu yeri bir pazar yeri olarak seçiyorlar ve bu yüzden Ovanın merkezinde Düzce Çarşısı olarak adlandırılıyorlar ve bu çarşı Düzce arkadaşlık sitesi dostunuz ve sizin için keyifli alışveriş yapabileceğiniz bir çarşıdır.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Düzce, Donanmanın kerestesini sağladı ve İstanbul ile Sivas ve Erzurum gibi Doğu şehirleri arasında önemli bir ulaşım merkezi haline geldi. 18. ve 19. yüzyıllarda esnaf Düzce’nin kontrolünü ele geçirdi ve ticaret gelişti.

Düzce Arkadaşlık – Düzce Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Abdülaziz ve Abdülmecit padişahları döneminde Kafkasya, Doğu Karadeniz, Anadolu’nun Doğusu ve Balkanlar’dan gelen göçmenler Düzce nüfusunu artırdı. Hükümet onlara ücretsiz toprak sağladı. Başka yerlerden gelenler Kafkasya, Abhaz, Laz, Gürcü, Hemsin, Batum, Hopa, Tatar, Bosnak, Arnavutça, Bulgarca vb. ve ticarete başladı, kasaba canlı bir hayat sürdü; Abdülmecit zamanında 137 köy ve nüfusu 36.088 olan 66.618 ev vardı. 2018 yılı itibariyle nüfusu 377.610’dur ve Düzce arkadaşlık sitesi sayesinde kendinize bir arkadaş edinmeniz çok olasıdır.

Cumhuriyetten sonra kentin Sanayi ve Ticaret alanında büyük bir gelişimi oldu. Büyük şehirlere, limanlara ve doğal kaynaklara yakın olduğu için kolay ulaşım, doğal güzellikler ve sosyal yapı yatırım için çok cazip hale getiriyor. Düzce, Türkiye’de sanayinin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Özellikle ahşap, spor ve av silahlarıyla dünyaca ünlüdür. Bugün başlıca ekonomik sektörler; ormancılık üretimi, otomotiv parçaları, tekstil, avcılık ve spor silahları, çimento, eczacılık ürünleri, kuruyemiş ve tütün. Bu sektörlerde kereste fabrikaları, süt ürünleri fabrikaları, hayvansal gıda fabrikaları, un fabrikaları, gıda ve paketleme fabrikaları gibi yaklaşık 100 fabrika çalışmaktadır ve Düzce arkadaşlık sitesi dostunuzla vakit geçirmek için gerekli olan parayı burada kazanabilirsiniz.