İslami Evlilik Nedir?

İslam’da evlilik, aile ilişkilerini güçlendirmeyi ve genişletmeyi amaçlayan sosyal ve yasal bir ilişkidir. İslami evlilik, uygun bir eş arayışı ile başlar. Çevrede tanıdığı birisiyle veya bir islami evlilik sitesinden tanıştığı birisini bulur ve evlilik, sözleşme ve düğün partisinin anlaşmasıyla ciddileşir. İslam, evliliğin güçlü bir savunucusudur ve evlilik eylemi, sosyal birimin – ailenin – kurulduğu dini bir görev olarak kabul edilir. İslami evlilik, erkek ve kadınların samimiyet kazanması için izin verilen tek yoldur.

Tanışma ve Buluşma İslami Evlilik’de

Bir eş ararken, Müslümanlar genellikle geniş bir arkadaş ve aile ağı içerir. Çatışma, ebeveynler çocuğun seçimini onaylamadığında veya ebeveynlerin ve çocukların farklı beklentileri olduğunda ortaya çıkar. Belki de çocuk evliliğe tamamen karşıdır. İslami evlilikte Müslüman ebeveynlerin çocuklarını kendi iradeleriyle evlenmeye zorlamaları yasaktır.

Bekarlar İçin İslami Evlilik Tanışma Siteleri

Müslümanlar kiminle evleneceğine karar verir ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu aşama biraz daha kolaylaşmıştır çünkü internette bir sürü islami evlilik sitesi mevcuttur. Bu islami evlilik siteleri kullanıcılarına diğer insanları görme ve onlarla tanışma imkanı sunar. Son bir karar zamanı geldiğinde, Müslümanlar Allah’tan yardım ve İslami öğretiler ve diğer bilgili insanlardan tavsiye isterler. İslami evliliğin pratik hayata nasıl uygulandığı da nihai kararın verilmesinde anahtar rol oynar.

İslam’da Evlenme

İslam’da evlilik, aile ilişkilerini güçlendirmeyi ve genişletmeyi amaçlayan sosyal ve yasal bir ilişkidir. İslami evlilik, uygun bir eş arayışı ile başlar, bu yakın çevreden veya islami evlilik siteleri kullanılarak gerçekleştirilebilir ve evlilik, sözleşme ve düğün tarihinin belirlenmesiyle  ciddileşir. İslam, evliliğin güçlü bir savunucusudur ve evlilik eylemi, sosyal birimin – ailenin – kurulduğu dini bir görev olarak kabul edilir. İslami evlilik, erkek ve kadınların samimiyet kazanması için izin verilen tek yoldur.