Skip to main content

Ankara Evlilik Sitesi

Ankara’da bekar mısınız? Yalnızca %100 ücretsiz Ankara Evlilik Sitesi sayesinde Ankara Evlilikleriyle tanışın. qeep ile binlerce üyeye göz atın. Sitemiz tamamen ücretsiz.

Ankara, 20. yüzyılın başlarında çoğu Ankara Kalesi çevresinde yaşayan birkaç bin kişilik küçük bir kasabaydı. 1920’de Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Ankara’yı Müttefiklere karşı direniş hareketlerinin merkezi haline getirmesi ve işgal altındaki İstanbul’da Müttefiklerin kontrolündeki Osmanlı Hükümetine karşı Türkiye halkını temsil eden bir parlamento kurmasıyla şehrin kaderi değişti. Birinci Dünya Savaşı sonrası Türk Kurtuluş Savaşı’nın başarısı üzerine 1923 yılında Ankara’da İstanbul’daki hükümet ve imparatorluk Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kaldırılır ve Türkiye Cumhuriyeti kurulur. Bugün 5 milyon nüfuslu modern Ankara’ya baktığınızda hemen hemen tüm gördüğünüz sonradan inşa ediliyor.

Bu, Ankara’nın tarihi olmadığı anlamına gelmez. Anadolu’nun merkezinde yer alan Ankara’nın tarihi, MÖ 2. bin yıl öncesine kadar uzanıyor. Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Yunanların, Galatların, Romalıların, Bizanslıların ve Türklerin ayak sesleri hala mevcuttur.

Ankara ismi, Çapa anlamına gelen Keltçe Ancyra kelimesinden gelmektedir. Bir iç şehirde çapa adının kullanılmasının asıl nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte birkaç farklı efsane vardır. Mitolojide dokunuşuyla her şeyi altına çeviren Kral Midas, Ankara banliyösünde Gordion antik kentine gömüldü.

Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden seyahat ediyorsanız, çevredeki geniş alanlara bakın. Yol Timur’un 1402’de büyük Ankara Savaşı’nda Osmanlı padişahı I. Bayezid’i yendiği yer burasıdır. Esenboğa semti, Timur’un ünlü generallerinden biri ve ünlü fil filosunun komutanı “Işın Boğa” nın burada üssünü belirlediği için adını o zamandan beri koruyor.

Ankara 1403’te Osmanlılar tarafından yeniden ele geçirildi ve o zamandan beri Türk kontrolü altında kaldı.

Ankara’nın Evlilik Sitesi – Ciddi Bir İlişki

Hemen hemen aynı fikirde olan binlerce bekarla tanışın ve şimşek hızında bağlanın; masaüstünüzde, tabletinizde ve sevdiğiniz telefonunuzda. İsterseniz gecenin erken saatlerinde sohbet edin. Fotoğraf yayınlayın, ilgi alanlarınızı ve hayallerinizi paylaşın, bunu yaparken en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacağız. Ankara’nın Evlilik Sitesi üzerinde diğer Ankara evlilik sitelerinden farklı olarak hile yok. qeep yakın çevrenizdeki Ankara bölgesinde ciddi ilişki potansiyeli olan ve hayat arkadaşınız olacak biriyle tanışmak için harika bir yerdir.

Binlerce Bekar – Ankara’nın Evlilik Sitesi

Ankara’nın Evlilik Sitesi olan qeep kişi profilleri ve fotoğrafları ile eksiksiz bir Ankara bekar kataloğunda arama yapabileceğiniz %100 ücretsiz bir Evlilik hizmetidir. Birçok evlenme sitesinin aksine, doğru kişiyle tanışmak için milyonlarca üyeye sahip olmanın gereksiz olduğuna inanıyoruz. Aslında, yaklaşımımız bireylerin en iyi yakınlığı araştırmalarında yatmaktadır.

Bir şey istediğinizde harekete geçmeyi tercih eden türden biriyseniz, ücretsiz bir Ankara Evlilik oluşturun ve binlerce Ankara bekarıyla bağlantı kurun. qeep evliliklerimize göz atın, özel Ankara sohbet odalarımızda konuşun ve her zaman güvende ve anonim kalın.