Skip to main content

İstanbul Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş edinmek zaman, çaba ve sabır gerektirecektir, ancak açık fikirli olmanız şartıyla sizi büyüleyici bağlantılar kurmaya yönlendirebilir. İstanbul arkadaşlık sitesi üzerinden kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinden insanlarla tanışmak için eşsiz bir fırsata sahip olduğumuza inanıyorum. qeep İstanbul’da çok popüler. Tanıdığım birçok insan onları sadece tanışma amacıyla değil, aynı zamanda bölgelerindeki insanlarla tanışmak için de kullanıyor.

İstanbul Arkadaşlık Sitesi – Nereden Başlamalı?

İstanbul büyük bir metropoldür ve daha küçük şehirlerin aksine tüm yabancıların takıldığı belirli bir “göçmen yeri” yoktur. Bu yüzden çevrimiçi arkadaş aramaya başlamak daha kolaydır. İşte hem gurbetçilerin hem de yerlilerle tanışabileceğiniz İstanbul arkadaşlık sitesi qeep. Facebook’ta İstanbul’un Yabancı Kadınları, İstanbul’daki Atölyeler ve Eğitimler veya İstanbul Expat Runners gibi birçok gruba katılabilirsiniz. Catwalk İstanbul ve We Love İstanbul gibi topluluklar, şehrin farklı bölgelerine ücretsiz yürüyüş turları ve geziler düzenlerdi ve umarım yakında devam edecektir. qeep yogadan fotoğrafçılığa uzanan ortak ilgi alanlarına dayanan yerel olarak organize olmuş gruplardan oluşan bir ağdır. Üyeler için ücretsizdir.

Arkadaş Bul – İstanbul Arkadaşlık Sitesi

Böylece İstanbul arkadaşlık sitesini incelediniz ve İstanbul’daki yaşam hakkında daha fazla bilgi edindiniz, ama aslında insanlarla nasıl tanışıyorsunuz? Birisiyle konuşmaya başlamanın en kolay yolu, ortak ilgi alanlarına sahip olmaktır. Bu ortak özellik, hazır bir konuşma konusu sağlar ve işlerin daha organik olarak gelişmesine izin verir. qeep üzerinde, voleybol oynamak, salsa dansı, İspanyolca pratik yapmak veya Cuma geceleri sadece bira içmek gibi çeşitli ilgi alanlarına ve hobilere dayanan gruplar bulunur. Bu sadece nişinizi bulma meselesidir.

İnsanlarla tanışmanın bir diğer iyi yolu seminerlere ve atölyelere katılmak ya da Türkçe dil kurslarına kaydolmaktır. Sonunda, suşi yapmak veya kodlamak gibi çok uzun zamandır denemek istediğiniz bir şeyi almak için bir fırsat olarak düşünün. Evden çalışıyorsanız, bir çalışma alanında masa kiralamayı düşünebilirsiniz. Bilinen üç mekan var: Yazane, Kolektif Evi ve Şehir İstasyonu.

qeep üzerinden sadece uyum sürecinden geçmiş ya da şu anda uyum sürecinden geçen yabancılarla tanışmakla kalmayacak, aynı zamanda yerel halkla da tanışacaksınız. Bonus olarak, sevdiğiniz bir şeyi yapmakla veya yeni bir beceri kazanmakla meşgul olacaksınız.

İstanbul Arkadaşlık – Daha İstekli Olun

İstanbul’un büyüklüğü ve bazen seyahat etmek zorunda olduğunuz mesafeler dışarı çıkmanızı bile daha az istekli kılabilir. Kendimi Boğaz boyunca gidip gelmek için çok tembel olduğum zamanlar.

Geçirdim ve antisosyal olmanın bana daha fazla arkadaş getirmediğini anlayana kadar evde kalmayı tercih ettim. Dolayısıyla, taahhütte bulunmayan bir “katılabilirim” vermek yerine İstanbul arkadaşlık sitesi üzerinden bir partiye davet edildiğinizde, “Evet, geleceğim” ile yanıt verin ve sadece kendi zihniyetinizde değil, aynı zamanda tutumda da bir değişim görmeye başlayacaksınız.