Skip to main content

Yalova Arkadaşlık Sitesi – Ulaşım

Eğlenceli vakitler geçirmek için Yalova Arkadaşlık Sitesi üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla gidebileceğiniz Yalova kaplıcaları ve termal otelleri, Marmara Denizi’nin güneyindedir. Yalova kasabasının 11 kilometre güneybatısında, harika yeşil bir ortamda yer almaktadır. İstanbul – Yalova ve Bursa – Yalova arasında iyi bir Devlet karayolu bağlantısı bulunmaktadır, ayrıca deniz üzerinde asma köprü bulunan yeni bir otoyol da yapım aşamasındadır. Araba ve yolcu hızlı feribotları, İstanbul’daki Yenikapı ve Pendik iskelelerinden Yalova şehir merkezine, kalkış noktasına bağlı olarak 45-75 dakika arasında düzenli bir tarifeye sahiptir. Ayrıca Darıca – Eskihisar arasında İstanbul’a gelen ve giden sürücüleri kolaylaştırmak için düzenli (daha yavaş) bir feribot bağlantısı vardır.

Ücretsiz bir şekilde qeep üzerinden arkadaş bulabileceğiniz ve 1995’e kadar İstanbul’un bir ilçesi olan Yalova, daha sonra kendi eyaleti oldu. Bugün yaklaşık 230.000’den fazla nüfusu var. Yeşil platolar, tarım alanları ve kaplıcaları ile Anadolu’nun Marmara bölgesinde güzel bir şehirdir.

Yalova Arkadaşlık Sitesi – Yalova Kaplıcaları

Büyük öneme sahip olan ve Yalova Arkadaşlık Sitesi üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla görebileceğiniz Yalova kaplıcaları, 1.651 kişi / gün / banyo potansiyel kapasitesiyle saniyede 15 litre hızında akan doğal bir su çıkışına sahiptir. Kaplıcalar bir sodyum klorür, kalsiyum sülfat ve florür bileşimine sahiptir. 57 ila 60 C sıcaklık, 7.3 ila 7.6 PH ve toplam 1.435 mg / lt mineral içeriği ile sular hem banyo yapmak hem de içmek için uygundur. Yalova kaplıcaları, özellikle romatizmal hastalıklar, sindirim bozuklukları, nörolojik ve ürolojik bozukluklar ve metabolik problemler gibi terapötik özellikleriyle bilinir.

Yalova’nın Arkadaşlık Sitesi – Turizm

Turizm açısından ise Yalova arkadaşlık sitesi dostunuzun bulunduğu bu şehirdeki Yalova kaplıcalarında açık ve kapalı havuzlar, Türk hamamları, masaj, sualtı masajı ve içme kürleri sunulmaktadır. Kaplıcalar arasında birkaç iyi otel, tipik Türk yemekleri ile birinci sınıf restoranlar, kafeterya, çok çekici bir park ve orman bulunmaktadır. Bu nedenle bu spa alanı, yerel Türkler veya termal tedaviler arayan veya hoş vakit geçiren yabancılar için popüler bir destinasyondur.

17 Ağustos 1999, 03: 02’de, yıkıcı bir deprem (7.4 Richter ölçeği), insanlar uyurken şehre çarptı ve 50.000’den fazla evsiz bırakarak binlerce vatandaşı öldürdü. İzmit, Adapazarı, Bursa, Bolu ve İstanbul bu depremden zarar gören diğer iller arasında.