Skip to main content

Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi – Gezilecek Yerler

Rakısı ile ünlü olan Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi üzerinden arkadaş bulabileceğiniz Tekirdağ Trakya’nın Marmara Denizi kıyısındadır. Tarihin başlangıcından itibaren yerleşmiştir. Eski adı Bisanthe iken, bugünün adı çevredeki dağların renginden kaynaklanmaktadır. Kentte, bazıları Rakoczy Müzesi (Macar Prens II tarafından inşa edilen 17. yüzyıldan kalma bir Türk evi) olan birkaç tarihi yer var. 1720’de Ferenc Rakoczy, 1735’te ölümüne kadar orada yaşadı. Rustem Paşa Camii, Tekirdağ Müzesi ve Namık Kemal heykeli, doğum yeri Tekirdağ olan ünlü vatansever şair

Güzel zaman geçirebileceğiniz qeep üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla dolaşabileceğiniz Tekirdağ’ın küçük bir kasabası olan Çorlu (Tzoulou), Bizans döneminde İstanbul ile Avrupa arasındaki antik yolda bir kaledir.

Marmara Ereğlisi (antik isimler Perinthos / Heraklia) denizi ve plajları kullanmak için idealdir. Akropolis, antik liman, deniz ve şehir surları, tiyatro, tonozlar ve stadyum buradaki başlıca tarihi kalıntılardır.

Tekirdağ’nın Arkadaşlık Sitesi – Başka Nereyi Gezmeli?

Diğer bir yer ise Tekirdağ’nın Arkadaşlık Sitesi üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla görebileceğiniz Tekirdağ’ın 40 kilometre güneydoğusunda bir yarımada üzerinde yer alan Gerze, size güzel plajlar, çayırlar, restoranlar ve parklar sunarken, Camgölü denize doğru eğimli büyük bir ormanda kamp olanakları sunmaktadır. İlin en büyük kenti Boyabat’ta birçok kaya mezarı ve bir kale vardır.

Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi – Neyi Ünlü?

Peki ya bu şehirin nesi ünlü diye soracak olur iseniz, Tekirdağ’nın arkadaşlık sitesi sayesinde arkadaş bulabileceğiniz ayçiçeği, köfte ve rakı ile ünlüdür ve Marmara Denizi’nde bayağı büyük bir limandır.