Skip to main content

Bursa Arkadaşlık Sitesi – Ziyaret Edilecek Yerler

Bursa arkadaşlık sitesi aracılığıyla bulduğunuz arkadaşınızla ziyaret edebileceğiniz bazı yerleri aşağıda sıraladık.

Dostunuzla ziyaret edebileceğiniz diğer bir yer ise Sultan Camii ve Türbesi (Merkez): Ünlü bir bilim adamı olan Emir Sultan 1391’de Bursa’ya gelmiş ve Yıldırım Bayezit’in kızı Hundi Fatma Hatun ile evlenmiştir. Emir Sultan Camii ve Türbesi II. Murat döneminde karısı tarafından yaptırılmıştır. Bursa’nın doğusunda, Emir Sultan Mezarlığı’nın bitişiğinde yer alır. Kuzey yönünde yanlarında sekiz kenarı olan bir mezar vardır. Sadirvanlı bir avluda tek kubbeli bir cami örneği olan Emir Sultan Camii’nin bugünkü şekli, Sultan Selim III döneminde 1804 yılında yapılmıştır.

Sanayileşmiş tarım alanında günümüzün en gelişmiş ve aktif kentlerinden biri olarak bilinen ve qeep sayesinde arkadaş bulabileceğiniz Bursa, Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılara sahiptir ve eski kenti (Hisarici) çevreleyen şehir surlarının Bithynians ve Roma ve Bizans dönemlerinde tamir edilmiştir.

qeep ile dost bulabileceğiniz bu şehir Osmanlı döneminden kalma tarihi binalar açısından oldukça zengindir ve bunların en önemlileri şunlardır; Ulu Camii 1398-1440 yılları arasında I. Bayezid tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra birçok onarım yapıldı. İki minaresi vardır ve süslemesi ile ünlüdür. Minberi, ahşap işçiliğinin bir şaheseridir ve gül heykeller ve kabartmalar ile geometrik ve yıldız şekilli süslemelerle dekore edilmiştir. Burada qeep aracılığıyla bulduğunuz arkadaşınızla güzel bir fotoğraf çekinebilirsiniz.

Başka Nereler Gezilir? – Bursa Arkadaşlık Sitesi

Orhan Camii ve Külliyesi (Merkez): 1339-1340 yılları arasında Orhan Bey tarafından yaptırılan külliye, cami, ilahiyat okulu, hayır kurumu, okul, hamam ve han (Emir Hanı) yapılarından oluşmaktadır. Ulu Camii’nin doğusunda ve Osmanlı Külliyesi’nin ilk örneklerinden biridir. Orhan Camii, Bursa’da erken Osmanlı döneminin en önemli yapılarından biridir. Her iki taraftaki ikiz kemerler yapının en önemli özelliklerinden biridir. İki sıra tuğla ve bir sıra taş ile inşa edilmiştir. Dış yüzeyinde tuğla çalışmasını da Bursa arkadaşlık sitesi olan qeep ile tanıştığınız arkadaşınız çok ilgi çekici bulacaktır.

Bursa’nın Arkadaşlık – Etkinlikler

Uludağ, Türkiye’nin en büyük ve en ünlü kış sporları ve kayak merkezidir. Bursa’ya 36 kilometre uzaklıktadır ve araba veya teleferikle kolayca ulaşılabilir. Bursa arkadaşlık sitesi sayesinde bulduğunu dostunuzla burada kayak yapabilirsiniz. Bölge aynı zamanda bir milli parktır ve yılın herhangi bir zamanında görülmeye değerdir. Konaklama, çeşitli eğlence ve spor aktiviteleri ile dağın tadını çıkarma fırsatı sunan yüksek kalitededir. Yolda 600 yıllık düz ağacı kaçırmayın ve Bursa arkadaşlık sitesi ile bulduğunuz arkadaşınızla bir fotoğraf çekinin.