Skip to main content

Antalya Arkadaşlık Sitesi

Antalya arkadaşlık sitesi aracılığı ile tanışabileceğiniz her yaştan nüfusa sahip olan ve 2017 yılında ziyaretçi sayısını 7 milyon turisti aşan şehir, güneybatı Anadolu’da, Akdeniz Körfezi’nde, Ankara’dan yaklaşık 244 kilometre (152 mil), Adana’dan 255 kilometre (158 mi), 222 kilometre (138) mi) İzmir’den ve 300 kilometre (186 mil) İstanbul’dan uzak bir mesafede yer almaktadır. Güney Anadolu’nun Toros sıradağları Akdeniz’e paralel olarak doğu-batı doğrultusunda uzanmakta, üç tarafı dağlarla, dördüncü tarafı ise denizle çevrili dar kıyı ovalarının oluşmasına neden olmaktadır. Sahilin bazı kısımlarında denize doğru daralan, küçük doğal koylar ve yarımadalar oluşturan dağlar bulunur.

oday Antalya şehri, seçici ziyaretçiyi memnun etmek için birçok seçenek sunan bir kültür ve turizm merkezidir. Bölge Türkiye’ye gelen turistlerin neredeyse yarısını çekiyor ve oteller yeni ve yüksek standartlarda. Antalya’nın doğusu ve batısındaki turizm alanları farklı konseptlere sahiptir, Antalya’nın iki plajı vardır, Lara ve Konyaaltı, Kundu bölgesi Theme Hotels için popülerdir ve Belek 11 golf sahası ile Akdeniz’in önemli bir golf destinasyonu haline gelmiştir. . Alanya gece hayatı ve eğlence tesisleri seçenekleriyle tanınırken, Antalya’nın batısında küçük bir tatil yeri olan Kemer, muhteşem çevresi ve güzel manzarasıyla ziyaretçilerini aşık ediyor.

Antalya Tarihi – Antalya Arkadaşlık Sitesi

Antalya’nın tarihi, yeryüzü cenneti arayışında olan Bergama Kralı Attalus’un ortaya çıkışı ile başlar. Şehre kendi dokunuşlarını veren Romalılar onu izledi. Bizanslılar, Selçuklu Türkleri ve Osmanlılar bu şehirde gelişti ve zenginleşti. Antalya bölgesi, eski geçmişten farklı medeniyetleri cezbeden bir yer olmuştur bu yüzden Antalya arkadaşlık sitesi sayesinde bu şehri birlikte keşfedebileceğiniz bir arkadaşınız olacak. MÖ 1. yüzyıldan beri “Yeryüzü cenneti” olarak tanınmıştır. Bu doğal olarak zarif yer sadece farklı ırkların ardışık gelişleri ile daha iyi oldu. Antalya’nın doğal zenginliği zengin kültürel ve tarihi özellikler ile zenginleştirildi. Pamphylia ya da “tüm kabilelerin ülkesi” ni kapsıyordu.

Antalya Arkadaşlık – Antalya’da İklim ve Mevsimler

Antalya, nemli kışları ve sıcak kuru yazları ile tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. Kışlar bahar gibidir ve bahar yazları andırır ve bu yüzden Antalya arkadaşlık sitesi üzerinden tanıştığınız arkadaşınızla iyi bir buluşma geçirmek için bu önerilerimizi dikkate alın:

  • Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarında, hoş hava sıcaklıkları ile iyi bir hava yaşayabilirsiniz.
  • Sıcak Sezon: Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül.
  • Yağmur mevsimi: Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık.
  • Kuru Dönemler: Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül.

Antalya Arkadaşlık Sitesi- Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya Şehir Merkezi (Kaleiçi)
Kaleiçi, Türk Antalya şehrinin kalbinde yer alır ve antik Antalya olarak da bilinir. Büyüleyici bir tarihi çekiciliği vardır ve Antalya arkadaşlık sitesi ile edindiğiniz arkadaşınız ve sizi mutlu edecektir. Antalya, dünyanın dört bir yanından turist çeken en önemli turistik mekanları içermektedir.

Kaleiçi, kruvaziyer gezilerinin Antalya’yı denizden görmeye veya Akdeniz deniz yatağının güzelliğini keşfetmeye başladığı Antalya, Türkiye’nin en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir

Kaleiçi Limanı Antalya
MÖ 2. yüzyıldan son yüzyıla kadar Konyaaltı plajlarının sonuna 12 kilometre uzaklıkta yeni bir liman inşa edildiğinde, bu liman MÖ 2. yüzyıl ile son yüzyıl arasında Antalya şehrinde ana arterdi. Antalya arkadaşlık sitesi dostunuzla limandan yolculuklar Antalya’yı denizden görmeye veya Akdeniz deniz yatağının güzelliğini keşfetmeye başlar.

Termessos
Termessos, Türkiye’nin en iyi antik kentlerinden sadece biri değil. Güllük Dağı’nın tepesinde, bir dizi nadir bitki ve hayvan türünün yanı sıra muhteşem manzaralar sunmaktadır. Siz de Antalya arkadaşlık sitesi sayesinde edindiğiniz arkadaşınızla burayı ziyaret edebilirsiniz.