Skip to main content

Adana Arkadaşlık Sitesi

Adana Arkadaşlık Sitesi üzerinden arkadaş bulabileceginiz Çukurova Ovası’nın ortasında yer alan Adana, 2,2 milyon nüfusu ile Türkiye’nin altıncı en büyük şehridir ve hayat veren sularla beslenen tüm ülkenin en verimli tarım alanında yer almaktadır. Nehri kıyısında.
Şehrin adı, Cronus’un oğlu (Hava Tanrısı, Zeus’un babası) Adanus tarafından kurulduğu söylenen mitolojiden kaynaklanıyor.

Adana Arkadaşlık Sitesi – Tarihi

Adana Arkadaşlık Sitesi üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla gezebileceğiniz ve verimli merkezin kalbinde olması nedeniyle Adana, Hititler’e dayanan yüzyıllar boyunca birçok medeniyet için önemli bir şehir olmuştur. Değerli Seyhan Nehri, Hadrian tarafından inşa edilen ve daha sonra Justinian tarafından onarılan antik Taşköprü (Taş Köprü) tarafından yayılmıştır. Roma döneminde 300 metre uzunluğunda bir taş köprü inşa etmenin gerçek bir başarı olduğunu belirtmek gerekir.

Gezilecek Yerler – Adana’nın Arkadaşlık Sitesi

Adana Arkadaşlık Sitesi olan qeep üzerinden edindiğiniz arkadaşınızla görebileceğiniz Seyhan Barajı ve Gölü’nün yanındaki çay evleri ve restoranlar, günbatımında şehrin ve nehrin serin ve mükemmel bir manzarasını sunar.

Yumurtalık (Adana’ya 84 kilometre) ve Karataş (Adana’ya 50 kilometre) uygun konaklamaya sahip en yakın plajlardır. Yumurtalık’ta bu güzel balıkçı şehrine çok katkıda bulunan eski bir liman kalesi var. Balıkçılık için Adana’nın 30 kilometre güneybatısında Çamlık Parkı var.

Adana’nın Arkadaşlık Sitesi – Tarihi Mekanlar

Adana’nın arkadaşlık sitesi dostunuzun bulunduğu bu şehirdeki Adana’ın Ceyhan Nehri üzerindeki Misis taş köprüsü İskenderun yolunda Roma kalıntıları bulunan bazı antik şehirler var. Misis, Çin, Hindistan ve İran’dan gelen kervan güzergahında. Roma döneminin kalıntıları arasında en ilginç olanı, Nuh’un Gemisini temsil eden M.S. 4. yüzyılın zarif mozaiğidir. Antik Anavarza Dilekkaya, özellikle iki değerli mozaik de dahil olmak üzere eski şehrin ana hatlarını koruyan önemli bir Roma Bizans şehriydi. Castabala ve Toprakkale diğer tarihi kalıntılardır.

Neo-Hitit sahası olan Karatepe Milli Parkı eskiden Adana ilinde bulunmuş, ancak daha sonra Osmaniye ilçesine bağlanmıştır.

Karsan Ormanı, Burucek, Tekir, Horzum, Zorkum çayırları piknik yapmak ve dinlenmek için idealdir.